249

Seslitaksim.com

            Ücretsiz görüntülü sohbet, webcam aracılığıyla iki kişinin karşılıklı, görüntülü olarak sohbet etmesidir. Görüntülü olarak sohbet etmek artık sesli chat sitelerinde mümkün olduğu için insanlar görüntülü sohbet siteleri oluşturabiliyor. Ayrıca sesli sohbet sitelerinde kamera sayesinde görüntülü sohbet etmek mümkün. Bu sayede yakınlarınız, sevdikleriniz, aileniz ile aradaki mesafe önemini yitirmektedir. Her nerede olunursa olunsun istenildiği zaman onları görebilmek mümkün.

Günümüzde,  mesafelerin fazla olduğu zamanlarda kişiler birbirlerini görerek konuşabilmek için görüntülü sohbeti kullanmaktadır. Bu sayede birbirinden uzak kişiler birbirlerini görüp konuşabilme imkânına sahip olurlar. Görüntülü sohbet neredeyse sesli sohbet kadar ilgi görmekte ve kullanılmaktadır. Görüntülü sohbet ayrıca internet ortamında yeni kişilerle tanışıp sohbet etmek için de kullanılmaktadır. Görüntülü sohbet, kullanılan cihazın işlemci modeline göre değişiklik göstermektedir.

Ücretsiz Görüntülü Sohbet Uygulamaları Nelerdir?

Tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlarında kullanılabilir ücretsiz görüntülü sohbet programlarından bazıları şunlardır:

Skype: Dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılmakta olan görüntülü sohbet programıdır. Daha çok arkadaşlıklar ve birbirinden uzaktaki ailelerin kullanmayı tercih ettiği bir uygulamadır.

Viber: Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama herkese açıktır. Anlık mesaj gönderimleri için de kullanılan bu uygulama ile aileniz ve arkadaşlarınız ile görüntülü sohbet etme imkânına sahipsiniz.

İmo: Bu uygulama da yine arkadaşlar ve aile bireyleri arasında kullanılan ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde ister mesaj yollayabilir, isterseniz de görüntülü sohbet edilebilir.

Tango: Diğer uygulamalar gibi bu uygulama da ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Tango yalnızca görüntülü sohbetler için değil, sesli sohbet ve mesajlaşma için de kullanılabilir. Bunun dışında fring, Camfrog ve Hangouts gibi uygulamalarda ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

18 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir