233

SesliSohbet

Sesli sohbet siteleri, insanların kimliklerini açıklamadan sohbet edebilecekleri bir ortam sunar. Bu da kişilerin gönül rahatlığı ile istedikleri konu hakkında konuşmasına izin verir. Gerçek yaşamda kurulmayan cümleler sohbet siteleri ile kurulabilir. Bu da yaşamda bulunan toplum baskısının internet ortamında olmadığı anlamına gelir. En iyi sesli sohbet sayesinde insanlar bastırılmış duygularını açığa çıkarabilir. Bu da kişinin sanal ortamda gerçek rahatlamasını sağlar.

Sohbet İnternette, Rahatlama Gerçekte

Sohbet sitelerinin sanal ortamı bazı kişilere itici gelebilir ancak bu sanal ortamdaki rahatlama gerçek yaşamda iz bulur. Bu nedenle insanlar asosyal bir ortam neticesinde duydukları rahatsızlıkları en iyi sesli sohbet sayesinde atabilirler. Site üzerindeki üyeliklerde rumuz kullanıldığı için insanlar yaşamlarında kurmaktan çekindikleri cümleleri kurabilirler. Bu da kişinin rahatlamasına ve kendine duyduğu güveni perçinlemesine yarar.

Kendi Kendinizin Yöneticisi Olun

Sohbet sitelerinde üyeleri kısıtlayan bir moderatör yoktur. Bu da üyenin kendi kendisinin yöneticisi olacağı anlamına gelir. Kişi, kuracağı cümlelerden sitede kalacağı süreye kadar her şeyi kendi belirler. Bir sorumluluk duygusu aşılanır. Bu da kişinin öz güveninin artması anlamına gelir.

28 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir